سوالات متداول

از ما بپرسید


  سوالات شما
  _

  آیا شما سوالی دارید؟

  لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسختان را پیدا نکردید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  بلوک سبک هبلکس چیست و از چه موادی تشکیل شده اند؟

  بلوک سبک هبلکس (بلوک سبک aac) از مواد مبتنی بر بتن عایق کاری تشکیل شده است، که برای بیرون و درون ساختمان به کار می رود. علاوه بر قابلیت عایق کاری بلوک سبک هبلکس (بلوک سبک aac)، یکی از مزایای هبلکس در ساخت و ساز، نصب سریع و آسان هبلکس است

  مواد تشکیل دهنده اصلی برای تولید هبلکس ( AAC ) عبارت است از :

  • ماسه سیلیسی
  • آهک
  • سیمان
  • پودر آلومینیوم
  • آب
  • گچ
  کاربرد های بلوک سبک هبلکس

  هبلکس عمدتاً به عنوان ديوار خارجي غير باربر ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از تبادل حرارتي با فضای خارج جلوگيری كند. ولي در ديوارهای داخلی و نيز با ضخامت كمتر با توجه به عايق صوت بودن نیز كاربرد دارد.

  بلوک سبک کیبکس چیست واز چه موادی تشکیل شده اند؟
  • بلوک کیبکس بسیار سبک بوده که می تواند بار مرده ساختمان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، به طوری که به ازای استفاده از این بلوک ها میزان ۲۰ الی ۳۰ درصد مصرف میلگرد در سازه کم می شود.همچنین به علت مسطح بودن این محصول استفاده از گچ و ملات به حداقل رسیده که موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.بلوک های کیبکس را می توان به راحتی اره کشی، میخ کوبی، سوراخکاری و شیار زنی کرد که این امر می تواند به طور قابل توجهی سرعت ساخت را بهبود ببخشد و موجب کاهش هزینه و ضایعات در ساختمان گردد.بلوک های کیبکس با توجه به ساختار متخلخل دارای وزن بسیار سبک می باشند که می توانند حداقل نیروی لرزش ساختمان را جذب و انتقال دهند. به همین دلیل این محصول مقاومت زیادی در برابر زلزله دارد.
  کاربرد های بلوک سبک کیبکس

  هبلکس به یک نوع بتن متخلخل می گویند که در ساختمان ها قابل استفاده و کاربرد دارد. مقاومت فشاری بالا و وزن پایین از مزایای هبلکس است. لوله گذاری و سیم کشی ساختمانی که در آن از هبلکس استفاده شده به راحتی انجام می پذیرد چون هبلکس به راحتی توسط اره برش خورده و میخ و پیچ به راحتی در ان فرو می رود. مقاومت بالای هبلکس در مقابل اتش بسیار مورد توجه قرار گرفته. عایق بسیار مناسب حرارت و صدا از محسنات هبلک است. با توجه به قانون جدید تصویب شده  که عایق بودن ساختمان ها  را در نظر گرفته چنانچه از هبلکس برای دیوارها استفاده گردد، دیگر نیاز به عایقکاری مجدد نیست.

  کاربرد های بلوک سبک لیپر

  از مزایای این بلوک بسیار سبک می توانیم به ضد اشتغال بودن و مقاومت بالا بلوک اشاره کنیم.
  همچنین بلوک های سبک لیپر قابلیت رنگ پذیری و برش دارند و بعلاوه قابلیت میخ پذیری و اتصال با انواع ملات بدون اینکه فاسد شود را دارد.

  فرق بلوک سبک هبلکس بلوک سبک سیپورکس درچیست؟

  جهت اطلاع بیشتر خوب است بدانیم که بتن های سبک وزن شامل بتن های سبک وزن غیرسازه ای ، بتن های سبک وزن سازه ای و بتن های سبک متوسط میشوند که بلوک های سیپورکس و هبلکس جزو بتن های سبک غیرسازه ای به شمار می آیند که در این مورد هم بلوک های سیپورکس و هبلکس هم وضعیت یکسانی دارند.

  آیا بلوک سبک هبلکس همان بلوک AACاست؟

  بله بلوک هبلکس و acc یکسان هستند.

  خانه تماسمحصولاتارتباط با ما